Cinque Terre

KURUMSAL

  Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi Kastamonu-İnebolu yolu 18. kilometrede Gelindağı mevkiinde Halife ve Aksinir köy hudutları dâhilinde 122,5 hektar alanda kurulmuştur. 
  1993 yılından itibaren çalışmalar yapılmakta olup, altyapı inşaatına 1997 yılında başlanılmıştır. Bölgeye ulaşım karayolu ve havayolu ile sağlanmaktadır. Kastamonu OSB, havalimanına yaklaşık 30 km uzaklıktadır. Bölge dahilinde toplam 38 sanayi parseli bulunmakta olup, bu parsellerden 24'ü üretim, 7'si inşaat, 6'sı proje aşamasındadır. Ayrıca 1 adet boş parsel yer almaktadır. Çeşitli faaliyetlerdeki bu firmalarımızda 1218 kişi istihdam edilmektedir.  Kastamonu OSB; Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan 29.11.2007 tarihinde 49 yıllık süreyle OSB’ de elektrik dağıtım faaliyeti göstermek üzere OSB Dağıtım Lisansı almıştır. 05.03.2007 tarihinde BEDAŞ ile elektrik anlaşması imzalanmış olup, sanayicilere düşük fiyatla elektrik verilmektedir. Kastamonu OSB’de Mayıs 2008’den itibaren Doğalgaz kullanımına başlanmıştır.

MİSYONUMUZ

Katılımcılarımızın, işlerini geliştirmelerine, sorunlarının çözülmesine ve tanıtımlarına katkıda bulunmak.

Katılımcılarımızı eğitim, araştırma, geliştirme ve yenilik çalışmalarına teşvik etmek.

İstihdamı teşvik etmek.

Çevreye karşı duyarlı hizmet sağlamak.

4562 Sayılı Kanun ve Uygulama Yönetmeliği doğrultusunda görevimiz; sanayicilerimizin sorunlarına çevreye karşı duyarlı etkin, süratli, yenilikçi ve sürdürebilir çözümler sunmak.

VİZYONUMUZ

Verdiği hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini sürekli arttıran, bir kurum olma çabasını göstermek.

Üretim, ihracat, teknoloji ve istihdam merkezi olmak.