KUZKA Sosyal Proje Havuzu ve 2020 SOGEP Bilgilendirmesi

KUZKA Sosyal Proje Havuzu ve 2020 SOGEP Bilgilendirmesi

KUZKA Sosyal Proje Havuzu ve 2020 SOGEP Bilgilendirmesi

KUZKA tarafından yerelde bulunan sorunlara yönelik çözüm önerileri getirmek ve birlikte projeler geliştirmek için Sosyal Proje Havuzu kurulmuştur.

Sosyal Proje Havuzu, TR82 Bölgesinde yer alan sosyal sorunlara dair geliştirilecek yenilikçi, öncül, model , iyi uygulanabilir ve ihtiyaçlara hızlı cevap verebilecek çözüm önerilerini içeren projeleri toplayan dinamik bir havuzdur. Ek-1'de yer alan sunumda detaylı bilgilendirme bulunmakla birlikte, proje önerileri ve proje fikirleri KUZKa internet sitesinde (https://sosyalproje.kuzka.gov.tr) bulunan form aracılığı ile yıl boyunca proje havuzuna kaydedilebilmektedir.

SOGEP (Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı), 2020 yılında da Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın koordinasyonunda Bölge illerinde (Kastamonu, Çankırı, Sinop) KUZKA tarafından yürütülecektir. Bu çerçevede, ülke çapında tüm illerden başvuru alınacak olan SOGEP kapsamında Ek-2'de yer alan bilgi notu ve program önceliklerine uygun, yenilikçilik, ortaklık ve iş birliği boyutu güçlü projeler ile dezavantajlı grupların istihdamını hedefleyen projelere öncelik verilecek olup; kapasite geliştirmeye dönük, sosyal etki düzeyi yüksek, özel nitelikli model projeler de desteklenecektir. Program sürecinde her ilden 3 proje seçilecek ve Ajans ile birlikte bu projeler geliştirilerek başvuru için Bakanlığa sunulacaktır.

Programa başvuru yapmak isteyen ve proje önerisi olanların Ek-3'te bulunan Proje Öneri Formu nu doldurarak 8 Mayıs 2020 tarihine kadar sosyalproje@kuzka.gov.tr adresine e-posta yoluyla iletmeleri gerekmektedir.

Söz konusu programdan en üst düzeyde faydalanılması adına uzaktan video konferans ile bilgilendirme toplantıları gerçekleştirilecektir. Bilgilendirme toplantılarına katılmak isteyenlerin skb@kuzka.gov.tr adresine ad, soyad, kurum ve iletişim (e-posta ve telefon) bilgilerini göndermesi gerekmektedir.

 

Not: Yazıya ait ekler https://www.kuzka.gov.tr/paylasim/sgep_mdp/sosyal_resmi_yazi.rar linkinden indirilebilmektedir.


13/04/2020
Etiketler:

logo

İnebolu Yolu 18. km Gelindağı Mevkii Halime Çavuş Bulvarı Aksinir Köyü No:3 Kastamonu

Bülten

Web sitemizden yayınlanan bilgilerden haberdar olmak için Email adresinizi giriniz.